Na jeden z největších kopců v okolí je vždy krásný pohled. Humenec (702 m) se nachází v těsné blízkosti kopce Kopná (674 m) a tyčí se nad obcí Podkopná Lhota. Při výstupu po lesní cestě z přilehlé obce Trnava je převýšení do těchto kopců bezmála přes 360m na poměrně krátkém, necelých 5 kilometrů dlouhém úseku a tak se tato oblast stává oblíbeným cílem turistů a novou oblíbenou turistickou trasou, vedoucí srdcem panenské přírody. Přesnou trasu jsme pro vás vyznačili na této mapě.

Pěší turistikacykloturistika a v zimě i běžky, sportovci i rekreační turisté si zde přijdou na své a po výstupu čistou přírodou spatří nádherné výhledy na malebnou krajinu v podhůří Hostýnských vrchů . Naše okolní vrcholy vládnou již vlastními klimatickými podmínkami, proto se na výstupy vždy pečlivě připravte. Počasí na nich dokáže být zcela odlišné, než v obci pod nimi. Při absolvování této trasy doporučujeme pro občerstvení navštívit krásný Penzion Kopná, který leží přesně na této trase při výstupu na kopec Kopná. V okolní krajině při této trase po hřebenech leží pak další krásné cíle jako Vrzavé nebo Čertovy skály. O těch připravujeme samostatný článek.

Další fotky naší krásné obce Podkopná Lhota najdete v galerii a další informace o historii obce a okolí zde. Všechny další noviny a články pak najdete seřazeny v sekci zajímavostí.